+48 605 442 227 aneta.glass@koena.pl

Podobno, jak nie ma firmy w socialach to nie istnieje. Nasza praktyka jest chyba niestandardowa, bo u nas dużo się dzieje, mimo że mało się pokazujemy. Czas to zmienić, bo czujemy że możemy więcej..

Na początek: startujemy z serią wpisów PODSUMOWUJĄCYCH DZIAŁANIA KOENY, czyli regularnych raportach co, jak i z kim realizujemy w ramach promocji zdrowia i budowania dobrostanu pracowników. Wpisy z założenia będą miały luźny charakter a forma może się zmieniać…

Cofnijmy się ciut w czasie, do znaczącego dla nas momentu, czyli miesiąca odkąd oficjalnie Koena działa także ze stacjonarnie z gabinetem fizjoterapeutycznym. !!!

Podsumowanie miesiąca #1 – Koena kwiecień 2021 r.

  1. Rehabilitacja Bielany – oficjalnie od kwietnia nasi specjaliści – ergonomiści, fizjoterapeuci, osteopaci są  dostępni dla pracowników naszych klientów w profesjonalnym gabinecie rehabilitacyjnym na warszawskich Bielanach.

Nie tylko edukacja zdrowotna, chcemy też realnie i skutecznie wpływać na poprawę stanu zdrowia pracowników.

Więcej konkretnych i merytorycznych informacji oraz fajnych promocji będziemy publikować na naszym nowym kanale z którym ruszamy na LinkedIn: Rehabilitacja Bielany Warszawa: About | LinkedIn

Rehabilitacja Bielany Warszawa (rehabilitacja-bielany.pl)

Stay tuned!

  • Nest Bank – rozpoczęliśmy współpracę rok temu w pierwsze pandemiczne wakacje, teraz związaliśmy się na stałe. W tym miesiącu poprowadziliśmy webinar „Wiosenny detox – czyli jak zdrowo podnieść swoją energię i samopoczucie po zimie”.

Początek wiosny to czas, kiedy wiele osób decyduje się na zrobienie porządków w swoim organizmie, a to oznacza, że na popularności zyskują wszelkiego rodzaju diety lub porady zawierające w sobie słowo ‘detox’ lub ‘oczyszczanie’.

Na wykładzie skupiliśmy się na zasadności i istocie diet oczyszczających – bo skoro nasz organizm posiada wszelkie instrumenty by skutecznie pozbywać się toksyn z organizmu – to czy detoxy są  ogóle potrzebne?

Ponad 90 pracowników było z nami przez ok 2h, a ogromna ilość pytań potwierdziła głód merytorycznej wiedzy, pozwalającej oddzielić fakty od sezonowego marketingowe przekazu.

Tą wiedzą będziemy się dzielić w kolejnych, krótkich postach edukacyjnych.

  • Ponad 300 pracowników firmy TMobile uczestniczyło w spotkaniu z psychologiem poświęconemu tematowi depresji. „Depresja – zdrowie jest w głowie. Zrozumieć podstępną chorobę”.

Coraz więcej badań wskazuje, że pandemia i jej skutki pogorszyły stan mentalny pracowników. Jeszcze przed pandemią liczba Polaków z problemami zdrowia psychicznego była znacząca, ale depresja i mental health w firmach były tematami tabu. Pandemia wymusiła zmiany w tym obszarze. Z pozytywnym skutkiem dla pracowników.

  • Pozostając w obszarze mental health – dla klienta z branży ubezpieczeniowejprzygotowaliśmy materiały wspierające budowanie świadomości na temat dbania o dobrostan psychiczny. Skupiliśmy się na przekazie: ‘jest ok mieć gorszy okres’ i ‘to nie wstyd szukać profesjonalnej pomocy’. Pakiet składał się z kilku artykułów i ebooka. Content merytoryczny przygotował nasz zespół psychologów, a graficy zadbali o szatę graficzną zgodną z korporacyjnym brandingiem.

Ponieważ poważne podejście do tematu zdrowia psychicznego w miejscu pracy wymaga spójnych, rozłożonych w czasie działań  edukacyjnych – jednorazowe szkolenie niewiele wniesie.

  • Dla stałego klienta – firmy mBank – zorganizowaliśmy 2 webinary edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Promowanie postaw proekologicznych i społecznych to jeden z elementów corporate wellness jak i samego życia i pracy w duchu filozofii wellness.
  • „Bio, organic, eko – czym są kosmetyki naturalne”.
  • „Żywność – zmień nawyki, nie marnuj,  nie wyrzucaj”
  • mBank jest naszym regularnym klientem od 2019 r. Nie mogło nas zabraknąć na stracie nowego, korporacyjnego programu „Z energią po zdrowie” zainagurowanego w ostatnim tygodnia kwietnia.
  • 4 dni i 6 webinarów
  • Było intensywnie, liczne grupy, dużo pytań i ogromna dawka wiedzy z zakresu zdrowego rozpoczęcia aktywności fizycznej / zdrowych nawyków żywieniowych oraz ergonomii w pracy i w życiu.

Kwiecień był mega prężnym miesiącem pracy. Liczne webinary, spersonalizowany content w postaci artykułów i ebooków, indywidualne konsultacje dla pracowników – mnogość działań pokazuje, że firmy widzą potrzebę zmiany na zrównoważony styl pracy w oparciu o potrzeby organizmu.

Podobna energia była w maju. Już niebawem podsumowanie kolejnego miesiąca.

Stay well!